To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,717 - 1/31/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 SDCard |
| Test #88,632 - 6/4/24 10:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ |
| Test #90,319 - 7/1/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SD Samsung EVI 256GB |
| Test #86,070 - 4/26/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #86,528 - 5/2/24 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | optimox |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpisd |
| Test #87,909 - 5/26/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128 GB on a Pi 5 |
| Test #81,119 - 3/6/24 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #103,203 - 2/6/25 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | i don,t know |
| Test #76,490 - 12/25/23 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsund 128 SD Card |
| Test #70,485 - 5/26/23 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | noe |
| Test #50,331 - 9/15/21 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | abc |
| Test #103,400 - 2/8/25 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #87,053 - 5/8/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | PEOPLE3D |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EvoPlus 128 Gb MicroSD |
| Test #82,656 - 3/25/24 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB |
| Test #91,073 - 7/16/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #894 - 7/20/19 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ04UBD200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Canvio |
| Test #5,946 - 12/30/19 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #76,089 - 12/18/23 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung evo 256gb pi5 4gb |
| Test #124,284 - 7/5/25 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | stanoba |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PRO 64GB on Pi 5 internal card reader |
| Test #96,852 - 10/26/24 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card on Pi 5 embeded slot |