To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #86,083 - 4/26/24 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk external |
| Test #90,053 - 6/27/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #82,636 - 3/25/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | Dload Upload Total Spent Left Speed |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,259 - 12/21/23 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | QuakerOates |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,464 - 12/24/23 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | jfp |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5+SandiskExtreme128A2 |
| Test #115,413 - 5/7/25 12:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Rpie test |
| Test #96,313 - 10/16/24 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sysbench |
| Test #77,191 - 1/7/24 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard 32GB |
| Test #61,097 - 7/12/22 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SSD-PUTCN Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Buffalo SSD-PUTC/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi2b-ssd-bench |
| Test #22,420 - 5/2/20 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS725050A7E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #5,951 - 12/30/19 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian S280 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingDian S280120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,067 - 12/11/19 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Bar Plus on Pi 4 |
| Test #56,777 - 2/13/22 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | reza |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | ODROID HC1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840Evo on HC1 using ASM -USB2.0 |
| Test #86,073 - 4/26/24 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NVME WD 1TB |
| Test #92,667 - 8/11/24 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sansidk |
| Test #56,717 - 2/11/22 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi400 |
| Test #56,300 - 2/3/22 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,931 |
| User: | asmith |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | fdsf |
| Test #54,717 - 12/28/21 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingston SUV500MS/120GB mSATA on USB2 adapter |
| Test #76,374 - 12/22/23 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 128GB on Raspberry Pi 5 8GB |
| Test #52,859 - 11/21/21 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |