To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #13,951 - 3/27/20 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #102,153 - 1/20/25 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD 64GB |
| Test #88,761 - 6/6/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #52,643 - 11/16/21 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial M4-CT032M4SSD3 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Bullseye running on 32GB Crucial M4 mSata 60 Gb/s with Sandisk Ultra 32GB HC-I |
| Test #76,268 - 12/21/23 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | raspi5a SanDisk Extreme |
| Test #78,493 - 1/27/24 10:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WD 2TB HDD |
| Test #78,555 - 1/28/24 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128g |
| Test #63,180 - 10/3/22 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle Cloud Storage |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | Oracle |
| Class: | Virtual |
| Note: | Oracle VM |
| Test #982 - 7/25/19 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus |
| Test #65,457 - 1/3/23 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #103,618 - 2/13/25 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #130,342 - 1/10/26 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #22,702 - 5/3/20 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20NMVW-11AV3S2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #107,758 - 5/1/25 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,107 - 3/10/23 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Boenike |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | ASUS M4N78-AM |
| Device: | Seagate ST500DM002-1BD142 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuda 500GB SATA II HDD running Lubuntu 22.04 LTS |
| Test #87,475 - 5/13/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB |
| Test #97,921 - 11/12/24 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,530 - 6/4/24 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #1,678 - 8/28/19 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #76,962 - 1/4/24 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 512GB |