To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,966 - 2/21/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Hokahay |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB - PI5 |
| Test #98,667 - 11/23/24 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #103,098 - 2/5/25 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR400) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #92,719 - 8/12/24 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #40,555 - 2/16/21 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Backup Plus 1TB on Pi4 |
| Test #54,410 - 12/21/21 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #44,824 - 5/3/21 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | egor |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using JMicron Tech SATA to USB adapter |
| Test #46,304 - 6/3/21 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Canvas Go pi4 |
| Test #132,789 - 4/7/26 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDH3256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,811 - 2/2/24 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | sth519 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 R140 microSDXC 64GB (SDSQUAB-064G-GN6MN) on Pi 5 |
| Test #75,429 - 12/4/23 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 512GB on Pi 5 4GB (bookworm) |
| Test #73,664 - 10/10/23 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A2000 NVMe on JMicron JMS583 USB adapter on RPiZero2W |
| Test #70,425 - 5/24/23 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | raspithek |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 240GB 2.5 SATA(USB 3.0) |
| Test #78,967 - 2/4/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | m2 on usb |
| Test #133,564 - 5/13/26 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd1 |
| Test #133,571 - 5/13/26 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samdisk SD Card |
| Test #132,013 - 3/2/26 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #90,431 - 7/3/24 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 64GB on Pi 5 |
| Test #84,055 - 4/6/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | optimox |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi5quiroga |
| Test #12,791 - 3/17/20 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD30EZRS-11J99B1 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD30EZRS-Renkforce-USB3.0-RPI4-2GB |