To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #130,856 - 1/24/26 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,240 - 12/20/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | cp-thumb-drive-tests |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 500 using SanDisk USB 3.2Gen1 with USB3-A and USB-C connections |
| Test #88,837 - 6/7/24 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Sublime Pi52 Before NVME |
| Brand: | Phison SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi5 with 52Pi N04 M.2 hat with PM991 NVMe Samsung 128GB and booting from MicroSD Phison 16GB |
| Test #1,751 - 8/30/19 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #70,008 - 5/8/23 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | EE-rock-SD |
| Test #54,757 - 12/29/21 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,771 |
| User: | flossie |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,377 - 3/22/20 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Ted |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card on Pi 4 |
| Test #14,956 - 4/6/20 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB |
| Test #59,325 - 5/1/22 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 128G MicroSD on Pi 4 underclocked |
| Test #79,754 - 2/17/24 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisc-SD64GB-Extrem |
| Test #85,677 - 4/23/24 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 980 SSD on DeskPi Case |
| Test #96,818 - 10/26/24 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #124,263 - 7/4/25 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | hevertonfreitas |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra micro SDXC UHS-I Card 64GB on Pi 5 |
| Test #12,582 - 3/15/20 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDDR-B531 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #101,425 - 1/9/25 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD boot with 4tb hdd 5400rpm storage |
| Test #96,721 - 10/24/24 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard64gb |
| Test #77,490 - 1/14/24 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #104,869 - 3/8/25 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | SanDisk SD Ultra A1 32G |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 32G |
| Test #87,565 - 5/14/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,646 - 5/15/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | my ssd |