To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #45,583 - 5/14/21 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | lmakarov |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 64 GB on RPi4 |
| Test #58,446 - 3/30/22 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,668 - 8/29/21 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | tah18 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB on Pi4 |
| Test #79,044 - 2/6/24 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | #Samsung Pro Ultimate Micro SD on Pi 4 |
| Test #88,323 - 6/1/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB u3 V30 |
| Test #24,707 - 5/17/20 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate SSD 500Gb |
| Test #14,494 - 4/2/20 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pi 4 |
| Test #103,661 - 2/13/25 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | zozo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #93,248 - 8/21/24 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB SD |
| Test #81,545 - 3/13/24 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #103,758 - 2/15/25 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | dragon82_pi5_nvme |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD NVMe con adattatore PCIe su Raspberry Pi 5 |
| Test #90,351 - 7/2/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #54,806 - 12/30/21 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | VM_Minecraft_beQuiet_AMD |
| Test #124,177 - 7/1/25 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Kushal.T |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | Ubuntu 25.04 in VirtualBox on Windows 11, 16 GiB VDI, VBoxSVGA |
| Test #8,534 - 2/13/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #4,774 - 12/6/19 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #89,220 - 6/13/24 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #98,832 - 11/25/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 16GB HC1 |
| Test #96,959 - 10/28/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #82,145 - 3/21/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |