To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #93,189 - 8/20/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #99,928 - 12/15/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #127,906 - 10/17/25 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #54,239 - 12/19/21 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatin |
| Test #54,898 - 12/31/21 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 2GB Kingston Canvas Go Plus 64GB SDXC on USB adapter not SD Slot overclock 2147/750 |
| Test #79,262 - 2/10/24 1:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | NM10 |
| Device: | SanDisk SSDP4SLC16GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #125,531 - 8/7/25 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | SD sidik |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #49,449 - 8/24/21 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | Computerdoc |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | HP ZBook 17 G3 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar 1066x U3 V30 C10 A2 microSD card on TwisterOS v2.1.2 on HP ZBook 17 G3 Quad Core Xeon 2.9GHz 8 Logical Processors |
| Test #9,772 - 2/20/20 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #87,155 - 5/9/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | abhinickz_pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | powermgmt-base libhtml-format-perl libdata-dump-perl libhtml-form-perl libhttp-daemon-perl libmailtools-perlSanDisk_SD128_A1 Class 10 U1 |
| Test #12,794 - 3/17/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD30EZRS-11J99B1 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | PI4 2GB RENKFORCE USB 3 WD30EZRS |
| Test #18,047 - 4/14/20 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | RPG |
| Brand: | Samsung PM800 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSDPM800TM128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SATA Samsung MLC 128Go on SATA TO SATA Adapter on SATA to USB 3.0 (2.0 on Pi 3B+ :() |
| Test #25,203 - 5/22/20 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair 32GB Raspberry Pi 4 |
| Test #76,866 - 1/2/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #75,454 - 12/5/23 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 |
| Test #130,484 - 1/14/26 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SUM 128G |
| Test #132,844 - 4/9/26 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #98,197 - 11/15/24 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi-Server Makerdisk |
| Test #42,950 - 3/29/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | USB HDD |
| Test #53,680 - 12/8/21 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital RE3 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD1002FBYS-02A6B0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |