To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #89,709 - 6/20/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Boot MicroSD, 2x Samsung 990 Pro 4TB on RPi with Pimoroni NVMe BASE DUO |
| Test #8,143 - 2/5/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #104,005 - 2/19/25 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | MacBookPro11,3 |
| Device: | FNK SDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sd128 |
| Test #3,687 - 11/8/19 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MotherChaser |
| Test #132,998 - 4/18/26 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | pi 5 with 128gb microsd |
| Test #129,346 - 12/7/25 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #108,465 - 5/2/25 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,504 - 1/14/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ls |
| Test #78,629 - 1/30/24 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,950 - 9/23/22 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | deanishe |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB 3.2 Solid State Flash Drive on Pi 3B |
| Test #63,044 - 9/26/22 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #71,453 - 7/11/23 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Jared Tomlinson |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT USB 128GB on Pi 3B+ |
| Test #80,251 - 2/27/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,968 - 1/1/25 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB MicroSD |
| Test #106,511 - 4/17/25 11:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #104,025 - 2/19/25 8:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Shaymus |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 64GB microSDXC Canvas Go Plus on Orangepi Zero 3 |
| Test #51,290 - 10/14/21 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme 32g |
| Test #9,190 - 2/17/20 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD40EMRX-82UZ0N0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | G-drive |
| Test #7,107 - 1/17/20 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #77,012 - 1/5/24 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,733 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcenter 128GB SD on Raspberry Pi 5 |