To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,717 - 1/18/24 11:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32G MicroSDHC on Pi4 |
| Test #87,727 - 5/16/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #81,407 - 3/11/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Transcend SSD |
| Test #94,056 - 9/5/24 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #96,960 - 10/28/24 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #129,818 - 12/23/25 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #7,012 - 1/15/20 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #12,298 - 3/12/20 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | USB3 disk on RPI4 |
| Test #10,545 - 2/26/20 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #91,207 - 7/18/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,698 - 3/8/22 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #78,020 - 1/22/24 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | chloechloechloe |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 with goldstone on bookworm |
| Test #70,915 - 6/14/23 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba 3.5" DT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba DT01ACA200 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #60,158 - 6/4/22 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #132,865 - 4/10/26 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | zomboid server |
| Test #57,025 - 2/18/22 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB (A1 U3) |
| Test #54,395 - 12/21/21 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,912 - 8/13/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix eMMC (H8G4a) |
| Board: | Dell Wyse 3040 TC |
| Device: | SKHynix H8G4a |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Dell Wyse 3040 Thin Client 8GB eMMC flash |
| Test #11,988 - 3/9/20 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | mio hdd |
| Test #79,671 - 2/16/24 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Main TF |