To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #49,282 - 8/21/21 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | HP Laptop 17-ak0xx |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #27,234 - 6/16/20 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Google Chromebook Pixel 2015 (Samus) |
| Device: | FNK Generic-SD/MMC |
| Class: | USB Flash |
| Test #82,910 - 3/27/24 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Just delete the contents with sudo rm /var/log/journal/* then do an orderly shutdown and reboot. |
| Brand: | Samsung eMMC (8WPD3) |
| Board: | |
| Device: | Samsung 8WPD3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Mon Apr 18, 2022 3:10 pm |
| Test #3,013 - 10/15/19 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #64,850 - 12/8/22 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | HP Compaq dc7800p Ultra-slim Desktop |
| Device: | WDC WD10JPVT-22A1YT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue on HP DC9000P Internal |
| Test #9,013 - 2/17/20 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | DrJohnM61 |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000BMVW-11AJGS2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD ELEMENTS 500gb SSD on Pi4b |
| Test #53,117 - 11/26/21 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC WD5000LMZW-11Y0TS0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Elements 500GB |
| Test #53,327 - 12/1/21 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | standard |
| Test #73,627 - 10/9/23 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #104,323 - 2/25/25 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5test |
| Test #98,222 - 11/16/24 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #129,492 - 12/12/25 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | s |
| Test #132,357 - 3/14/26 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #103,982 - 2/18/25 11:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #9,633 - 2/19/20 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | JirusJirus |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Rpi4B |
| Test #80,137 - 2/24/24 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #84,452 - 4/10/24 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Baloo |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Kingston Canvas Select Plus A1 128GB |
| Test #104,841 - 3/7/25 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | ZaInT |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance Class 10 U1 32 GB |
| Test #13,044 - 3/20/20 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB micro SD card on PI 4 |
| Test #13,641 - 3/25/20 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 64GB on Pi 4 2GB |