To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #41,276 - 3/2/21 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | Sujal |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32gb |
| Test #130,636 - 1/17/26 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SUM 102 |
| Test #56,392 - 2/5/22 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #85,595 - 4/22/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSd SanDisk |
| Test #94,630 - 9/15/24 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE01T) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SE01T |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kioxia Exceria Plus 1TB Raspberry Pi 4 |
| Test #4,071 - 11/22/19 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | beri13 |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | ssd msata kingston 128GB |
| Test #6,749 - 1/10/20 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd normal |
| Test #8,257 - 2/7/20 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | pe1goo |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Samsung HD 1TB with generic sata to usb adapter |
| Test #64,505 - 11/26/22 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 667X |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Lexar AcMKS |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar |
| Test #70,726 - 6/5/23 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Ivan |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | First Orange PI 5 Test |
| Test #132,360 - 3/14/26 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,784 - 6/29/22 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | DerBoiderGsofreshwieleukemie |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sd Card |
| Test #28,467 - 7/2/20 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | smug |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk AGGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ExtremePro 64GB on Pi 4 |
| Test #103,366 - 2/8/25 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspi5 |
| Test #49,396 - 8/23/21 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | ni |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk ultra flair? 32gb usb on pi 4 |
| Test #4,261 - 11/27/19 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Pieitsch |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LMZW-11Y0TS0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | na |
| Test #131,653 - 2/19/26 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #94,871 - 9/19/24 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | usb |
| Test #26,778 - 6/10/20 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #41,738 - 3/9/21 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64gb sd |