To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #65,606 - 1/6/23 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #51,989 - 11/1/21 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,690 |
| User: | Plum |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #4,029 - 11/20/19 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #4,041 - 11/20/19 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32gig |
| Test #25,912 - 5/30/20 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #59,150 - 4/24/22 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | usbhdd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | hdd |
| Test #89,054 - 6/10/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #77,388 - 1/11/24 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #68,947 - 4/2/23 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SS |
| Test #14,877 - 4/5/20 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Exteme Pro |
| Test #66,562 - 1/26/23 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128 GB microSD card on Rock 5 model B |
| Test #133,691 - 5/20/26 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mano |
| Test #49,088 - 8/15/21 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #57,834 - 3/13/22 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | zbychu9923 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi4 with sandisk 32 gb sd card |
| Test #50,500 - 9/19/21 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Rockclimber399 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extreme 32 A1 |
| Test #74,024 - 10/29/23 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000DM003-1CH162 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #79,205 - 2/9/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #83,197 - 3/30/24 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #99,836 - 12/14/24 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdkarte |
| Test #93,181 - 8/20/24 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | test |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |