To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #104,238 - 2/23/25 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #97,797 - 11/10/24 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V60 U3 |
| Note: | Pi5 2GB on Lexar V60 SDcard |
| Test #3,986 - 11/19/19 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #53,071 - 11/25/21 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | iGLO |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Adata SD card |
| Test #43,746 - 4/11/21 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | maxmar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB on Raspberry Pi 4 4GB |
| Test #45,157 - 5/9/21 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD A1 32GB on rpi4b @2100/700 |
| Test #46,553 - 6/10/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate OneTouch HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate OneTouchHDD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | seagate onetouch 2tb |
| Test #52,497 - 11/13/21 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,685 |
| User: | derBreslauer |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB SDHC |
| Test #54,727 - 12/28/21 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,685 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Card |
| Test #97,190 - 10/31/24 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,685 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #83,556 - 4/2/24 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,685 |
| User: | wester.minsk |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rk3328 sdhc128 |
| Test #107,030 - 4/30/25 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | db |
| Test #85,311 - 4/19/24 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | valve |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #14,107 - 3/29/20 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T5 500GB SSD on Pi 4 |
| Test #25,877 - 5/29/20 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #52,435 - 11/11/21 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | MattManDL |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Fresh install of Raspian Bullseye on an RPI4B 4GB |
| Test #53,234 - 11/29/21 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #8,299 - 2/8/20 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD-Card |
| Test #4,000 - 11/19/19 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi2 |
| Test #20,354 - 4/24/20 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD CARD |