To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #127,643 - 10/9/25 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Lite 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB microSD |
| Test #73,870 - 10/19/23 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | jackra1n |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #69,420 - 4/16/23 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate model: ST2000LM007-1R8174 |
| Test #78,816 - 2/2/24 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB uSD on Pi5 |
| Test #86,757 - 5/5/24 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #47,882 - 7/14/21 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Acer Aspire XC-603 |
| Device: | WDC WD5000AAKX-22ERMA0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | acer sda2 (internal hdd) |
| Test #5,960 - 12/30/19 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #2,301 - 9/17/19 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | before card reader OC |
| Test #59,569 - 5/9/22 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | sdc1 |
| Test #28,428 - 7/1/20 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport Ultra |
| Test #96,742 - 10/24/24 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #92,484 - 8/8/24 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | test |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #79,401 - 2/13/24 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | micro-SD RPi5 Rasbian 64 full |
| Test #70,229 - 5/17/23 10:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,819 - 12/28/19 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #96,657 - 10/23/24 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSSTC CL6-3D2048 |
| Test #52,899 - 11/21/21 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | SW |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSD Card, 100MB/s, Read Class 10, UHS-I, U3, V30 on Pi 4B |
| Test #12,362 - 3/13/20 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | PabloMK7 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Card Class 10 |
| Test #131,655 - 2/19/26 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Kakip ES 1 based on r9a09g057h4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #100,217 - 12/20/24 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | foo |