To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #41,215 - 3/1/21 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #52,193 - 11/6/21 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card fribbpi |
| Test #46,586 - 6/11/21 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD 256 |
| Test #69,783 - 4/30/23 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #75,183 - 11/28/23 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SDSQQNR-128G-ZN6IA |
| Test #5,648 - 12/24/19 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SP32G on Pi 4 |
| Test #56,504 - 2/7/22 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Packard Bell EasyNote TE11HC |
| Device: | Seagate ST500LT012-9WS142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | sudo flatpak install flathub io. mrarm.mcpelauncher |
| Test #577 - 6/28/19 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | pgiacomo69 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #6,792 - 1/11/20 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | gjgj |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ff |
| Test #88,966 - 6/9/24 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #90,580 - 7/6/24 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #133,081 - 4/21/26 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #17,759 - 4/13/20 5:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LRWM04U |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 128 Gb SD Card |
| Test #11,033 - 3/1/20 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB SD |
| Test #78,813 - 2/2/24 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,681 |
| User: | beo |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MAX ENDURANCE microSDXC 256 GB on Pi 5 |
| Test #67,839 - 3/3/23 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,681 |
| User: | prolific |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Random 1TB USB from old laptop on Pi 4 |
| Test #68,197 - 3/11/23 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,681 |
| User: | blumenthal |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 32GB on Pi 400 v1.0 |
| Test #3,022 - 10/16/19 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,681 |
| User: | GeorgeTSpicy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32Gb SanDisk Extreme Micro SD card Overclocked 100hz |
| Test #125,393 - 8/2/25 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #41,699 - 3/9/21 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |