To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,243 - 3/2/20 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,643 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 64GB on Pi 4 |
| Test #100,782 - 12/30/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,643 |
| User: | kiklhorn |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #102,133 - 1/19/25 5:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #72,870 - 9/6/23 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | karta1 |
| Test #66,325 - 1/21/23 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung PM991 NVMe 256GB 2242 |
| Test #113,861 - 5/5/25 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | doorman |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4_kali_may6_25 |
| Test #4,523 - 12/2/19 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | SteveG |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #10,467 - 2/25/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Hugo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk ultra 64gb |
| Test #22,502 - 5/2/20 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #53,306 - 11/30/21 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk microsd |
| Test #47,501 - 7/6/21 11:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | micro center usb 3.1 256 GB flash drive |
| Test #69,653 - 4/25/23 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,640 |
| User: | Ace1000ks |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Seagate ST3250318AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | USB 3.0 HDD |
| Test #130,912 - 1/26/26 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,640 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #64,892 - 12/11/22 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,640 |
| User: | tenethor |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #14,527 - 4/2/20 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,640 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #4,741 - 12/5/19 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,640 |
| User: | nssdcard |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ns sd card |
| Test #5,975 - 12/30/19 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AGGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #67,904 - 3/5/23 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,639 |
| User: | HON |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | HON_OdroidXU4 |
| Test #92,902 - 8/14/24 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | JD |
| Test #43,418 - 4/6/21 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |