To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,247 - 6/8/22 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS256GMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | neshto_si |
| Test #74,966 - 11/25/23 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 7,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Shield Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7Shield |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Shield T7 USB on Pi 4 |
| Test #62,743 - 9/14/22 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #7,935 - 2/1/20 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 7,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Mushkin Reactor Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Mushkin MKNSSDRE250GB-LT |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | starteck256 |
| Test #9,823 - 2/21/20 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 2.5 SSD 120GB on PI 4 using ASMedia ASM115X adapter |
| Test #54,149 - 12/17/21 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 7,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssk usb 3.1 wds500 external |
| Test #50,416 - 9/17/21 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,379 |
| User: | jimbopi |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using UGreeen 3.1 USBC enclosure |
| Test #70,298 - 5/20/23 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DV412) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | HP DV412 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Orange pi 5B on built in EMMC |
| Test #130,119 - 1/3/26 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | - |
| Test #49,617 - 8/28/21 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,378 |
| User: | S.D.Gotrek |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q External SSD on Pi 4 |
| Test #44,045 - 4/17/21 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,378 |
| User: | JoeQ |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 EVO on Pi 4 using UGREEN USB 3.1 to SATA enclosure |
| Test #43,556 - 4/8/21 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi560 M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Verbatim Vi560SATAIIIM.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | neu |
| Test #43,645 - 4/9/21 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | moonascend |
| Brand: | Crucial MX300 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT275MX300SS |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial SATA SSD on MediaSonic HND2-SU3 RPI 4 4GB |
| Test #49,743 - 8/31/21 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #58,849 - 4/13/22 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | LITEON CV8-8E128-11SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd_02 |
| Test #74,947 - 11/25/23 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | no no no |
| Test #71,671 - 7/21/23 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Sabrent SATA to USB 3.1 adapter |
| Test #61,493 - 7/29/22 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Pro with ASM1153U on RPi400 |
| Test #78,638 - 1/30/24 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 7,376 |
| User: | MCooper |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMTS952T |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | rpi4 -4 |
| Test #72,615 - 8/29/23 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 Pi400 |