To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,571 - 12/27/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS120GMTS820S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #42,414 - 3/20/21 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,328 |
| User: | Dani |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SDD on Pi 4 using UGREEN 2.5 SATA to USB-C 3.1 Protect What You Love V2 |
| Test #76,398 - 12/23/23 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 7,328 |
| User: | Timetec |
| Brand: | Timetec MS07 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Timetec MS07 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Timetec |
| Test #6,289 - 1/4/20 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 240GB_Inland_SATA_SSD |
| Test #56,364 - 2/5/22 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 7,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #49,970 - 9/6/21 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,327 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 120genericssd no heatsink |
| Test #49,960 - 9/6/21 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 7,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #24,636 - 5/17/20 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS256GMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #56,210 - 2/2/22 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD700 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS128GSSD720 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #43,861 - 4/14/21 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | wav |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS128GMTS830S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Raspi4 stock Transcend TS128GMTS830S |
| Test #64,514 - 11/26/22 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PI4 OC PiHole |
| Test #59,474 - 5/6/22 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #65,317 - 12/29/22 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | paladin |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi R5S |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Nanopi R5S EMMC 4GB |
| Test #68,731 - 3/26/23 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | renegade wd blue ssd |
| Test #104,981 - 3/11/25 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | 100011 |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Team TM8PS7256G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ayen8 |
| Test #49,569 - 8/27/21 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,324 |
| User: | kjm |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SAMSUNG SSD 830 Series |
| Test #71,762 - 7/24/23 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Silicon Power 512GB A55 M.2 SSD SATA III Internal |
| Test #73,390 - 9/29/23 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,324 |
| User: | Tman |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung 980 52Pi NVME adaptor |
| Test #58,459 - 3/30/22 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,323 |
| User: | Ozz |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | A400 M.2 240Go - Inotek 3.1 adapter |
| Test #63,219 - 10/5/22 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |