To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,676 - 4/2/26 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 25,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd1 |
| Test #132,675 - 4/2/26 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,433 |
| User: | sd1 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sd1 |
| Test #132,674 - 4/2/26 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Verbatim external SSD |
| Test #132,669 - 4/2/26 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 3,244 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #132,668 - 4/2/26 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | sd telemovel mae |
| Test #132,667 - 4/2/26 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 39,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MLPI51 |
| Test #132,666 - 4/2/26 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MLPI4005 |
| Test #132,665 - 4/2/26 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 6,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MLPI4003 |
| Test #132,664 - 4/2/26 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 40,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #132,663 - 4/2/26 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 3,742 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pinnleepsp |
| Test #132,661 - 4/1/26 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,734 |
| User: | key |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | key |
| Test #132,659 - 4/1/26 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Zenbook UX3402VA UX3402VA |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #132,658 - 4/1/26 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 35,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV3000 500GB on Pi 5 using X1001 PCIe to M.2 NVMe shield |
| Test #132,657 - 4/1/26 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 60,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | ME mini |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Beelink ME mini 6-Slot Home Storage NAS PC Intel N150 with 5 4TB M.2 SSD ZFS RAIDZ2 data pool |
| Test #132,655 - 4/1/26 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 50,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 512G SSD on Pi 5 using M.2+ Hat |
| Test #132,654 - 4/1/26 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 4,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DF406) |
| Board: | 81A6 |
| Device: | HP DF406 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | non so quale sto usando |
| Test #132,652 - 3/31/26 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,352 |
| User: | regisribeiro |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goldenfir PCI NVME on MCUZone HAT RPi 5 |
| Test #132,651 - 3/31/26 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,912 |
| User: | ye |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd pi5 |
| Test #132,650 - 3/31/26 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,649 - 3/31/26 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN605 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN605512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi05 |