To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,726 - 4/4/26 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Canakit 256GB NVMe Prebuilt Pi5 8GB |
| Test #132,724 - 4/4/26 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung microSD, PRO Endurance, 32GB on Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #132,723 - 4/4/26 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MLPI4006_SSD |
| Test #132,721 - 4/4/26 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk SDCZ430-06128G USB-Stick on a Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #132,720 - 4/4/26 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 36,727 |
| User: | qicaihong |
| Brand: | Colorful CN600 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Colorful CN600256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | qicaihong |
| Test #132,719 - 4/4/26 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 39,262 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar 250GB SSD |
| Test #132,718 - 4/4/26 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 9,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Test #132,708 - 4/3/26 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,706 - 4/3/26 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,705 - 4/3/26 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,704 - 4/3/26 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,703 - 4/3/26 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,701 - 4/3/26 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,700 - 4/3/26 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,699 - 4/3/26 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe new |
| Test #132,698 - 4/3/26 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | arrr |
| Test #132,697 - 4/3/26 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Test #132,691 - 4/3/26 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #132,689 - 4/3/26 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #132,688 - 4/3/26 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |