To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #104,127 - 2/21/25 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Seagate ST8000DM004-2CX188 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #104,124 - 2/21/25 8:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital MyBook Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WD80EDAZ-11TA3A0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #104,123 - 2/21/25 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,002 |
| User: | raspida |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC CM5 pi bookworm |
| Test #104,122 - 2/21/25 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 866 |
| User: | raspida |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB V30 microSD CM5 Pi bookworm |
| Test #104,121 - 2/21/25 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Nintendo Switch Lite |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,117 - 2/21/25 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | G72 Notebook PC |
| Device: | Fanxiang S101Q512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | fangxiang 512gb thing on an hp g72 laptop |
| Test #104,114 - 2/21/25 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 722 |
| User: | raspida |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB V30 U30 microSD CM4 bullseye |
| Test #104,113 - 2/21/25 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,026 |
| User: | raspida |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB CM4 Bullseye |
| Test #104,109 - 2/21/25 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,127 |
| User: | raspida |
| Brand: | Toshiba SD (SE032) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Toshiba SE032 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KIOXIA 32GB microSD |
| Test #104,108 - 2/21/25 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | raspida |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | buffalo 32GB micr |
| Test #104,107 - 2/21/25 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,914 |
| User: | raspida |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM4 eMMC bookworm |
| Test #104,105 - 2/21/25 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 4Raspberry Pi SSD 256GB Gen3 |
| Test #104,101 - 2/21/25 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 10,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | KingSpec Z3-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #104,099 - 2/21/25 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,067 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MIN-C20-401 |
| Test #104,098 - 2/21/25 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 41,687 |
| User: | hydrino |
| Brand: | AData IM2P33F3 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | AData IM2P33F3ANVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | opi5 plus 32 armbian |
| Test #104,097 - 2/21/25 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 47,714 |
| User: | conyermud |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 256gb PI NVME |
| Test #104,095 - 2/21/25 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256gb |
| Test #104,094 - 2/21/25 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,569 |
| User: | Crucial P3 NVMe |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #104,090 - 2/21/25 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra |
| Test #104,089 - 2/21/25 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,009 |
| User: | 6SPEEDlopez |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi Zer0 2 |