To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,466 - 1/9/25 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 11,054 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goldenfir 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Goldenfir SSD128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #101,465 - 1/9/25 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Something |
| Test #101,464 - 1/9/25 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #101,460 - 1/9/25 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 50,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,459 - 1/9/25 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 39,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Viper VP 4000 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot ViperVP4000M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 |
| Test #101,455 - 1/9/25 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ04UBD200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #101,442 - 1/9/25 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 47,737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,427 - 1/9/25 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #101,426 - 1/9/25 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PRO MicroSD on Pi 4. |
| Test #101,425 - 1/9/25 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD boot with 4tb hdd 5400rpm storage |
| Test #101,424 - 1/9/25 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 24,087 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston RBUSNS8154P3128GJ1 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Kingston SNS8154P3/128GJ SSD on Pi 5 with PCIe gen3 |
| Test #101,423 - 1/9/25 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #101,422 - 1/9/25 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi 4 |
| Test #101,421 - 1/9/25 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 39,740 |
| User: | jaxx |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM610PRO 500Go on Pi5 8GB (Gen3) using a GeeekPi NVMe Hat |
| Test #101,418 - 1/9/25 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 3,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 256GB |
| Test #101,415 - 1/8/25 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Viper VP 4000 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Patriot ViperVP4000M500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | xxx |
| Test #101,414 - 1/8/25 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #101,410 - 1/8/25 6:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 70,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Uranus Series |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | optane |
| Test #101,408 - 1/8/25 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #101,407 - 1/8/25 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,848 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ronpi5 |