To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,057 - 1/3/25 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 4,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4B Samsung 128G USB3.1 Flash Drive FIT Plus |
| Test #101,056 - 1/3/25 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,848 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT500BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | bx5000 |
| Test #101,054 - 1/3/25 1:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 SD card |
| Test #101,053 - 1/3/25 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SP 32GB SD Card on RPi5. |
| Test #101,048 - 1/2/25 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | booted authentic raspberry pi 32GB Class: A2 Class 10 V30 U3 microSD in raspberry pi 4B |
| Test #101,047 - 1/2/25 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,088 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia BG6256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | ssd1 |
| Test #101,039 - 1/2/25 7:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Official Raspberry Pi 32GB microSD Speed Class: C10, U3, V30, A2 in USB 3.0 adapter in Raspberry Pi 4B |
| Test #101,038 - 1/2/25 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,680 |
| User: | SpikeyGG |
| Brand: | Crucial P5 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Crucial CT500P5SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD on OPi5Max |
| Test #101,029 - 1/2/25 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: USB 3.2Gen1 size: 28.65 GiB type: USB |
| Test #101,028 - 1/2/25 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,022 |
| User: | Pseudopajas |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770M500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPI5 with WD Black NVMe over PCIe Gen3 |
| Test #101,025 - 1/2/25 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | WD-pocket |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD-pocket |
| Test #101,024 - 1/2/25 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,022 - 1/2/25 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NVME |
| Test #101,021 - 1/2/25 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 39,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 2TB |
| Test #101,015 - 1/2/25 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | wd740 |
| Test #101,014 - 1/2/25 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd SanDisk |
| Test #101,008 - 1/2/25 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 40,755 |
| User: | zorakitest |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,007 - 1/2/25 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 4,892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung Evo 830 SSD on USB3 Adapter on Pi4 |
| Test #101,005 - 1/2/25 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 4,857 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Odroid HC1 - After |
| Test #101,004 - 1/2/25 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | HDD |