To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,749 - 11/24/24 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Andy-45 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi microSDHC A2 32GB on Pi3B+ |
| Test #98,748 - 11/24/24 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 |
| Test #98,745 - 11/24/24 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT128MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mx100 |
| Test #98,742 - 11/24/24 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,739 - 11/24/24 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 30,973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,734 - 11/24/24 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,729 - 11/24/24 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 6,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,726 - 11/24/24 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend32GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #98,722 - 11/24/24 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 7,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSC2CW120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #98,721 - 11/24/24 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #98,718 - 11/24/24 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 16,732 |
| User: | 240G |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Zotac ZBOX Nano CI520/CI540 |
| Device: | SanDisk SDSSDXPS240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SANDISK 240G |
| Test #98,710 - 11/24/24 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,806 |
| User: | PVE |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | proxmox N5105 NVME |
| Test #98,708 - 11/24/24 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 43,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow KC300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC3000S1024G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | disk1 |
| Test #98,699 - 11/24/24 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 14,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung_1TB |
| Test #98,695 - 11/24/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 46,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS1TMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rt |
| Test #98,694 - 11/24/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Radxa ZERO 3 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,693 - 11/24/24 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Pi4 |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Performance-Test_2024-11-24.txt |
| Test #98,689 - 11/23/24 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,688 - 11/23/24 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | LITEON CV3-8D128-11SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #98,687 - 11/23/24 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |