To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,642 - 11/23/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 with random sd |
| Test #98,640 - 11/23/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #98,639 - 11/23/24 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 40,005 |
| User: | SSD |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3GX013N-SK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD |
| Test #98,637 - 11/23/24 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 55,030 |
| User: | Wyrtle |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK hynix Gold P31/BC711/PC711 on Pi 5 using Pimoroni NVME Pci adapter |
| Test #98,636 - 11/23/24 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 48,994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Fanxiang S501Q SSD on Pi 5 using Pimoroni base |
| Test #98,635 - 11/23/24 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 61,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 x1001 SP NVMe SSD |
| Test #98,632 - 11/23/24 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 971 |
| User: | mfx |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend16GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Transcend 16GB Flash Drive on Pi 4 |
| Test #98,631 - 11/23/24 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 9,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi4 boot SSD |
| Test #98,630 - 11/23/24 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 45,082 |
| User: | zorakitest |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SNV3S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,627 - 11/23/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 38,927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,624 - 11/23/24 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 with Ollama |
| Test #98,619 - 11/22/24 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #98,618 - 11/22/24 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,520 |
| User: | wtavares |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 1TB NMVE on Pi 5 using MCUZone dual NVME adapter |
| Test #98,617 - 11/22/24 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | LITEON CV3-8D128-11SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #98,616 - 11/22/24 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,612 - 11/22/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pironman5 adata nvme |
| Test #98,611 - 11/22/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,993 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makedisk |
| Test #98,610 - 11/22/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,608 - 11/22/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 24,560 |
| User: | jim1 |
| Brand: | Intel 7600p Pro SSD Series |
| Board: | RK3588S OPi 5 Pro |
| Device: | Intel SSDPEKKF256G8L |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kingston SSD 256G |
| Test #98,603 - 11/22/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P310 SSD 1TB with pci_gen3 |