To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #90,281 - 6/30/24 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,813 |
| User: | Lemmy |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | spacemit k1-x deb1 board |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Banana Pi BPI-F3 using nvme |
| Test #90,280 - 6/30/24 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,599 |
| User: | Lemmy |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | spacemit k1-x deb1 board |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Banana Pi BPI-F3 using microSD |
| Test #90,279 - 6/30/24 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8480G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston SSD |
| Test #90,275 - 6/30/24 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,551 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A1 C6 V6 |
| Test #90,274 - 6/30/24 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #90,272 - 6/30/24 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sabrent rocket m.2 2230 1TB |
| Test #90,270 - 6/30/24 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,120 |
| User: | joblo |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi os 64 |
| Test #90,268 - 6/30/24 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston M.2 NVME |
| Test #90,267 - 6/30/24 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston M.2 NVME |
| Test #90,266 - 6/30/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 5 |
| Test #90,264 - 6/30/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #90,263 - 6/30/24 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,259 - 6/30/24 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | adata legend 700 ssd on pi5 pimoroni hat |
| Test #90,243 - 6/30/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) on Raspberry Pi 4 |
| Test #90,241 - 6/30/24 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 34,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 first run |
| Test #90,238 - 6/30/24 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 47,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ128HBHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,234 - 6/30/24 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 38,037 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC401 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GD9TNG-L5B0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | d |
| Test #90,232 - 6/30/24 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 50,914 |
| User: | eu |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 patriot310 |
| Test #90,229 - 6/30/24 3:29 am | |
|---|---|
| Score: | 12,914 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial M4-CT256M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #90,227 - 6/30/24 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 55,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA2000M81000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |