To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,202 - 6/12/24 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 corsair mini |
| Test #89,200 - 6/12/24 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,155 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | patriot 240GB on Pi5 using geekworm x1001 |
| Test #89,196 - 6/12/24 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #89,194 - 6/12/24 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,247 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 nvme gen2 |
| Test #89,193 - 6/12/24 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,038 |
| User: | Rako |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung MZVLQ256HB, Pi5 8gb, Geekworm X1001 |
| Test #89,192 - 6/12/24 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,051 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | pi5 microsd |
| Test #89,191 - 6/12/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,190 - 6/12/24 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | mupp |
| Test #89,187 - 6/12/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kingston |
| Test #89,186 - 6/12/24 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,219 |
| User: | tayfunulu |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SN740 512GB M.2 2230 NVMe SSD on Pimoroni NVMe BASE w/ Raspberry Pi 5 |
| Test #89,183 - 6/12/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 14,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | ASMedia USB3.0TOSATA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #89,179 - 6/12/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston 64GB |
| Test #89,178 - 6/12/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 37,544 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WS 256GB NVME SSD PI5 PCIex3 |
| Test #89,174 - 6/12/24 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 57,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 4 plus RPI 5 NVME |
| Test #89,169 - 6/12/24 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #89,167 - 6/12/24 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SD on Pi 5 |
| Test #89,165 - 6/12/24 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 12,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,163 - 6/12/24 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 6,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,161 - 6/12/24 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | somesd |
| Test #89,158 - 6/12/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | cai |