To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,349 - 6/2/24 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 43,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | m2 |
| Test #88,347 - 6/2/24 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 9,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | raspi4 |
| Test #88,344 - 6/2/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RiDATA_SDXC-1-64G_Pi5 |
| Test #88,343 - 6/2/24 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,342 - 6/2/24 12:05 am | |
|---|---|
| Score: | 50,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,341 - 6/1/24 11:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,558 |
| User: | sandmann0187 |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #88,339 - 6/1/24 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #88,338 - 6/1/24 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD 500Gb |
| Test #88,337 - 6/1/24 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | GA-78LMT-USB3 6.0 |
| Device: | Plextor PX-128M5S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #88,335 - 6/1/24 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 32gb microsd evo plus pi4 |
| Test #88,334 - 6/1/24 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung 970 EVO Plus on pi5 using geekworm pcie hat |
| Test #88,333 - 6/1/24 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,330 - 6/1/24 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,319 |
| User: | Mirarus |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ-256G-1002 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SN530 |
| Test #88,324 - 6/1/24 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 on PI5 with Gen3 set + Pimorino |
| Test #88,323 - 6/1/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB u3 V30 |
| Test #88,320 - 6/1/24 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,319 - 6/1/24 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDGreenSN3502TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Green SN350 2 Tt M.2 2280 NVMe SSD on Pi 5 (Gen3) |
| Test #88,318 - 6/1/24 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 40,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPlus250GBA3N |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,317 - 6/1/24 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 39,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,316 - 6/1/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 39,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDGreenSN3502TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Green SN350 2 Tt M.2 2280 NVMe SSD on Pi 5 |