To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,226 - 5/31/24 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Odroid M1 emmc test |
| Test #88,224 - 5/31/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | San |
| Test #88,223 - 5/31/24 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 51,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi3000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Verbatim Vi3000SSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspi5-first |
| Test #88,222 - 5/31/24 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 10,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ASMedia USB3.0TOSATA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,221 - 5/30/24 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | New |
| Test #88,220 - 5/30/24 8:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,066 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM9B1 using Argon NEO 5 Case |
| Test #88,218 - 5/30/24 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD NVMe |
| Test #88,215 - 5/30/24 7:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,212 - 5/30/24 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,498 |
| User: | SteAltH Aux |
| Brand: | Samsung SM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVPW256HEGL-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung Polaris PM-961 240Gb on Pi 5 using Argon ONE V3 NVMe PCIex3 |
| Test #88,211 - 5/30/24 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #88,209 - 5/30/24 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,226 |
| User: | SteAltH Aux |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk microSD on Pi 5 |
| Test #88,206 - 5/30/24 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC401 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix SC401SATA256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #88,202 - 5/30/24 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | x |
| Test #88,197 - 5/30/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,195 - 5/30/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | atuleu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend 110Q 120 Go using Pinoromi NVME Base |
| Test #88,189 - 5/30/24 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 42,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #88,188 - 5/30/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 56,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston KC2500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC2500M8250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,184 - 5/30/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #88,183 - 5/30/24 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG EX500 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData XPGEX500 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | dysk adata hdd |
| Test #88,182 - 5/30/24 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 39,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |