To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,182 - 5/30/24 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 39,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,181 - 5/30/24 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 49,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Timetec MS57 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Timetec 35TTTN2242GE3P-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TIMETEX 1Tb |
| Test #88,179 - 5/30/24 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 37,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,177 - 5/30/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 62,947 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 1TB NVME SSD in Argon case after pcie gen3 |
| Test #88,176 - 5/30/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 14,024 |
| User: | bobe |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso 2.5 SSD HIGH SATA III 480 GB on Pi 5 using Unnderwiss SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #88,174 - 5/30/24 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 53,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #88,171 - 5/30/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 13,797 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,165 - 5/30/24 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,164 - 5/30/24 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,163 - 5/30/24 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP2BN) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP2BN |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,157 - 5/30/24 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 12,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,154 - 5/30/24 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,153 - 5/30/24 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,653 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,146 - 5/30/24 3:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA406) |
| Board: | Pinebook Pro |
| Device: | HP DA406 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC |
| Test #88,145 - 5/30/24 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #88,143 - 5/30/24 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 40,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD 980 PRO 500GB on pi 5 PCIe |
| Test #88,141 - 5/30/24 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 10,132 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,138 - 5/30/24 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Transcend TS64GMTS800 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #88,137 - 5/30/24 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,477 |
| User: | Yuriy Khlynovskiy |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SteamDeck SSD 64GB |
| Test #88,136 - 5/29/24 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,352 |
| User: | RPI.VN |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPI.VN checking Samsung NVMe 256GB |