To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,019 - 5/28/24 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 3,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Ultimate Pro Microsd |
| Test #88,017 - 5/28/24 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,142 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pi 4 |
| Test #88,016 - 5/28/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD256) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | PNY SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Onn 256GB microSDXC on Libre Renegade (ROC-RK3328-CC) |
| Test #88,015 - 5/28/24 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 53,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5802TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN580 NVMe SSD via PCIE |
| Test #88,014 - 5/28/24 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 8,351 |
| User: | OpenBox |
| Brand: | HP eMMC (DA412) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | HP DA412 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | OrangePi5B core disk |
| Test #88,012 - 5/28/24 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 26,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC501NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,010 - 5/28/24 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB - PI5 8GB |
| Test #88,009 - 5/28/24 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 40,094 |
| User: | Jam |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar_NM620_PCLe_3_RPi_5_8GB |
| Test #88,005 - 5/28/24 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | OpenBox |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | House microSD card |
| Test #88,004 - 5/28/24 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 57,499 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD NVMe Pi 5 CPU 3GHz PCIe 3.0 |
| Test #88,003 - 5/28/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 56,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVMe SSD on Raspberry Pi 5 CPU OC 3100Mhz |
| Test #87,998 - 5/28/24 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 52,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-500GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK hynix Gold P32 M.2 NVMe |
| Test #87,997 - 5/28/24 1:59 am | |
|---|---|
| Score: | 32,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,996 - 5/28/24 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 10,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD 256 |
| Test #87,994 - 5/28/24 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 44,447 |
| User: | friedlik |
| Brand: | Foresee XP1000F |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Foresee XP1000F128G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 128 GB NVMe M.2 PCle Gen3x4 2280 Internal SSD |
| Test #87,992 - 5/28/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,793 |
| User: | kkoppa |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra C10 SD Card on Pi 5 |
| Test #87,986 - 5/27/24 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,454 |
| User: | optimox5 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 |
| Test #87,984 - 5/27/24 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BLACKSN770M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PCI3 |
| Test #87,982 - 5/27/24 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM8PCP3512F-AI1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi 5 ssd hat top pcie 3.0 |
| Test #87,981 - 5/27/24 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Board: | Microsoft Virtual Machine |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | Debian VM on WoR OPi5 |