To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,982 - 5/27/24 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM8PCP3512F-AI1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi 5 ssd hat top pcie 3.0 |
| Test #87,981 - 5/27/24 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Board: | Microsoft Virtual Machine |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | Debian VM on WoR OPi5 |
| Test #87,977 - 5/27/24 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS128GSSD370 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Rpi4 SSD |
| Test #87,976 - 5/27/24 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi5 LEXAR NM620 |
| Test #87,975 - 5/27/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPlus500GBA3N |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 500go |
| Test #87,974 - 5/27/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd |
| Test #87,973 - 5/27/24 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #87,971 - 5/27/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,966 - 5/27/24 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,317 |
| User: | dkallen78 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Orange Pi 5 Pro with 64GB eMMC module |
| Test #87,965 - 5/27/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 376 |
| User: | dkallen78 |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Orange Pi 5 Pro running Bullseye booting from SD card |
| Test #87,958 - 5/27/24 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,956 - 5/27/24 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 30,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Apacer AS2280P41TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,952 - 5/27/24 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 8,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware Virtualdisk |
| Class: | Virtual |
| Test #87,950 - 5/27/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | dkallen78 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 Pro with a MicroSD card |
| Test #87,949 - 5/27/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SanDisk Class: A2 Class 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #87,945 - 5/27/24 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 40,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,941 - 5/26/24 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 26,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON CL1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | LITEON CL1-3D128-Q11NVMe128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME128 |
| Test #87,940 - 5/26/24 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar |
| Test #87,939 - 5/26/24 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY 500GB NVME |
| Test #87,937 - 5/26/24 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,968 |
| User: | L$M |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | waveshare M.2 Hat + W/D sn530 256G SSD nvme/ pi-5 multiple installs this board. |