To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,984 - 2/5/24 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | zoemaestra |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Endurance micro SD 128gb on Pi 4 |
| Test #78,983 - 2/5/24 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 6,838 |
| User: | jjloheac |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVMe |
| Test #78,979 - 2/5/24 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #78,978 - 2/5/24 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Test #78,977 - 2/5/24 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Test #78,976 - 2/5/24 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,269 |
| User: | paul |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | p4b evo860 |
| Test #78,975 - 2/5/24 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: Ultra size: 14.32 GiB type: USB |
| Test #78,974 - 2/4/24 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,868 |
| User: | TJ |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Micro SD, Sandisk Class 10 test on 05.02.2024 |
| Test #78,973 - 2/4/24 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T9 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,971 - 2/4/24 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #78,970 - 2/4/24 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,728 |
| User: | spanky |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Adata XPG SX8200 Pro 512GB on Pi5 using Orico M.2 to USB-C adapter |
| Test #78,969 - 2/4/24 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WDS480G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #78,967 - 2/4/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | m2 on usb |
| Test #78,966 - 2/4/24 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FS810 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Fikwot FS810128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,965 - 2/4/24 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung Evo 980 on RPi (PCIe gen 3) |
| Test #78,964 - 2/4/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung Evo 980 via PCIe |
| Test #78,963 - 2/4/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware VirtualS |
| Class: | Virtual |
| Note: | ubuntu/vmware/win11 |
| Test #78,962 - 2/4/24 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,248 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung Evo 980 SSD |
| Test #78,961 - 2/4/24 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #78,960 - 2/4/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 1TB V30 on Pi 5 B |