To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,789 - 2/1/24 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apacer AS2280P4256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #78,785 - 2/1/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | t |
| Test #78,784 - 2/1/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test4 |
| Test #78,783 - 2/1/24 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #78,782 - 2/1/24 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD on Pi 5 |
| Test #78,780 - 2/1/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,779 - 2/1/24 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 594 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #78,778 - 2/1/24 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | op3b |
| Test #78,777 - 2/1/24 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SC300BSATA512GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #78,776 - 2/1/24 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #78,775 - 2/1/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD512 A1 Class 10 U1 on Pi 5 |
| Test #78,774 - 2/1/24 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #78,771 - 2/1/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 65,150 |
| User: | km |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW010X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Solidigm P44 Pro 1TB on Raspberry Pi 5 using Pimoroni NVMe Base T3 |
| Test #78,770 - 2/1/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 65,261 |
| User: | km |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW010X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Solidigm P44 Pro 1TB on Raspberry Pi 5 using Pimoroni NVMe Base T2 |
| Test #78,760 - 2/1/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD10SDSW-11AGTS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #78,759 - 2/1/24 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #78,749 - 2/1/24 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #78,747 - 2/1/24 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5 |
| Test #78,745 - 2/1/24 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | on Orange PI Zero 3 |
| Test #78,744 - 2/1/24 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 18,385 |
| User: | piotr.malara@gmail |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC BlueSN5802TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN580 NVME on CM4 using Waveshare CM4-NVME-NAS-BOX v1.2 |