To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,468 - 1/27/24 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | GungHo-In-Tx |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi4 nvme disk |
| Test #78,467 - 1/27/24 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 22,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM610 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | UMIS RPJTJ256MEE1OWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OEMgenuine 256GB M.2 PCI-e NVME SSD 2242 M Key Orange Pi 5 4Gb |
| Test #78,466 - 1/27/24 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DV403) |
| Board: | Rockchip RK3566 Orange Pi CM4 Board |
| Device: | HP DV403 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #78,465 - 1/27/24 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,230 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata SU8000 128GB |
| Test #78,464 - 1/27/24 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | HackBoard 2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,460 - 1/27/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #78,459 - 1/27/24 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #78,458 - 1/27/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 3,615 |
| User: | GungHo-in-Tx |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 - A2 SD |
| Test #78,454 - 1/27/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,231 |
| User: | GungHo-in-Tx |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 5 base |
| Test #78,453 - 1/27/24 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD Orange Pi 5 |
| Test #78,451 - 1/27/24 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | kioxia |
| Test #78,450 - 1/27/24 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 12,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM851 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSDPM8512.57mm256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #78,448 - 1/27/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,087 |
| User: | MCPat |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5 with Sandisk MicroSD |
| Test #78,447 - 1/27/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 12,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,445 - 1/27/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 4,176 |
| User: | MRF |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #78,442 - 1/27/24 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 10,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,439 - 1/27/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 12,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDH31T00 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Ultra 3D SSD 1TB on Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 using Sabrent SATA to USB adapter |
| Test #78,438 - 1/27/24 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 42,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #78,437 - 1/27/24 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 37,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #78,434 - 1/27/24 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |