To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,185 - 1/23/24 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN32G |
| Test #78,182 - 1/23/24 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 44 |
| Test #78,180 - 1/23/24 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #78,179 - 1/23/24 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SAMSUNGSSD |
| Test #78,178 - 1/23/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim |
| Test #78,175 - 1/23/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,523 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #78,173 - 1/23/24 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk boot usb |
| Test #78,171 - 1/23/24 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goldenfir 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Goldenfir X12SSD256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,168 - 1/23/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,881 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 Evo + 1TB NVME on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 V1.1 PIP T2 |
| Test #78,163 - 1/23/24 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,203 |
| User: | xsdqm4adb |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FF8S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Plus 512GB (MB-MD512SA/EU) on Pi 5 |
| Test #78,161 - 1/23/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,306 |
| User: | MRF |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,160 - 1/23/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,155 - 1/23/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Inspiron 16 5625 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #78,150 - 1/23/24 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,149 - 1/23/24 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,002 |
| User: | JHR |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RPI5 Box1 |
| Test #78,148 - 1/23/24 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #78,145 - 1/23/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,556 |
| User: | IDYLL |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | IDYLL Samsung 256GB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 SED Opal SSD |
| Test #78,138 - 1/23/24 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,124 - 1/23/24 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 7,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec P3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | KingSpec P3-1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,123 - 1/23/24 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 64,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | EliteBook 840 G6 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 980 |