To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,846 - 1/20/24 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Class 10 |
| Test #77,844 - 1/20/24 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (4B2D2) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 4B2D2 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,842 - 1/20/24 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi3b_rev13_pi31_crucial_m4_usb |
| Test #77,840 - 1/20/24 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team AX2 Series |
| Board: | B650M PG Riptide |
| Device: | Team T2532TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,838 - 1/20/24 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test2 |
| Test #77,837 - 1/20/24 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,318 |
| User: | CSB |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung gen2 |
| Test #77,835 - 1/20/24 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01UBF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4b_rev3_pi41 |
| Test #77,834 - 1/20/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #77,833 - 1/20/24 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimRD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | pi4b_rev5_ssd_black_2tb_usb |
| Test #77,832 - 1/20/24 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 602 |
| User: | GadgetLabID |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar 32GB USB3 & microusb |
| Test #77,831 - 1/20/24 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung model: SSD 840 Series |
| Test #77,830 - 1/20/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | -+TRIDENITE External SSD 250GB Portable Solid State USB Drive |
| Test #77,829 - 1/20/24 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Kingston RBU-SC100S37240GE |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 256GB On BTT PI |
| Test #77,828 - 1/20/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,827 - 1/20/24 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sanndisk extreme pro 256 |
| Test #77,825 - 1/20/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,486 |
| User: | GadgetLabID |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra USB 3.0 Flashdisk on Pi 4 |
| Test #77,824 - 1/20/24 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128GB Samsung Pro on RPi4B4G |
| Test #77,823 - 1/20/24 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 26,881 |
| User: | matthewhenson |
| Brand: | Western Digital Black SN850X Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | WDC BLACKSN850X1000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Plus Ubuntu M.2 SSD |
| Test #77,821 - 1/20/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,462 |
| User: | jdavid.net |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD on Pi 4b rev v1.4 DeskPi Pro Enclosure |
| Test #77,820 - 1/20/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 8,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ugreen-adater |