To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,491 - 1/14/24 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | LITEON CA1-8D128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #77,490 - 1/14/24 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #77,488 - 1/14/24 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD |
| Test #77,487 - 1/14/24 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 10,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,486 - 1/14/24 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 23,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD990PROwithHeatsink1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Pro |
| Test #77,485 - 1/14/24 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO SD XC |
| Test #77,483 - 1/14/24 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | [A[ |
| Test #77,482 - 1/14/24 12:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,777 |
| User: | Mcooper |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | v2 |
| Test #77,481 - 1/14/24 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #77,478 - 1/13/24 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,477 - 1/13/24 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT250MX200SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSDCrucial250 |
| Test #77,475 - 1/13/24 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 500GB RasPi 3B |
| Test #77,474 - 1/13/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,786 |
| User: | myStorageHDNvME |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | HDNvME |
| Test #77,467 - 1/13/24 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,310 |
| User: | Vang |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | intenso 120 SSD no UASP Pi 4 B 8G |
| Test #77,466 - 1/13/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 3,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Milk-V Mars |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | FORESEE 256GB eMMC module on Milk-V Mars SBC (Debian 12) |
| Test #77,464 - 1/13/24 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #77,462 - 1/13/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 12,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | StarTech Ltd. 500SSD V3 USB3.0 working i think |
| Test #77,456 - 1/13/24 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 36,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow KC300 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SKC3000S1024G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston |
| Test #77,454 - 1/13/24 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,772 |
| User: | MC00per |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Mcooper |
| Test #77,452 - 1/13/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 12,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 External SSD |