To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,284 - 1/10/24 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,928 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #77,283 - 1/10/24 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 3,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSd on Pi 5 |
| Test #77,281 - 1/10/24 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD Usb |
| Test #77,280 - 1/10/24 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 3,654 |
| User: | Machiel |
| Brand: | Kingston SSDNow V+ Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNVP325S2128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 128G SSD on Pi 5 |
| Test #77,279 - 1/9/24 11:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Verbatim |
| Test #77,276 - 1/9/24 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,604 |
| User: | pjg1892 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,274 - 1/9/24 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme Portable 4 TB on Pi4 using included adapter |
| Test #77,273 - 1/9/24 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,144 |
| User: | SergeiJonovich |
| Brand: | Kingston KC600 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC600512G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston KC600 SSD on Pi 5 using Kingston USB-3 enclosure |
| Test #77,272 - 1/9/24 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 EVO SSD on Pi 4 with ICYBox SATA to USB adapter |
| Test #77,269 - 1/9/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | amsung model: GD2S5 size: 119.38 GiB Pi 4b |
| Test #77,267 - 1/9/24 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme Pi 4 |
| Test #77,265 - 1/9/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,415 |
| User: | Baki |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Inateck FE2005 USB 3.0 Case with JMS578 Chip |
| Test #77,264 - 1/9/24 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 9,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron RealSSD C300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron C300-MTFDBAK128MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,261 - 1/9/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 13,994 |
| User: | km |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Inland TN320 256GB NVME on Raspberry Pi 5 using Eluteng NVME to USB adapter |
| Test #77,258 - 1/9/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 33,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia-SSD |
| Test #77,257 - 1/9/24 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 13,417 |
| User: | Baki |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Startech USB 3.1 USB312SAT3CB with ASM235CM Chip Test with Firmware Update to 220906_D1_45_01 |
| Test #77,256 - 1/9/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 18,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | LIFEBOOK T936 |
| Device: | Samsung MZ7LN256HCHP-00007 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | old laptop w/ random nvme |
| Test #77,254 - 1/9/24 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 13,520 |
| User: | Baki |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Startech USB 3.1 USB312SAT3CB with ASM235CM Chip |
| Test #77,253 - 1/9/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | none |
| Test #77,252 - 1/9/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung SD card |