To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #70,155 - 5/14/23 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,148 - 5/14/23 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 860 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4 rev 1 with SD card |
| Test #70,138 - 5/13/23 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #70,129 - 5/12/23 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #70,127 - 5/12/23 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 667 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #70,119 - 5/12/23 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #70,114 - 5/12/23 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | btt pi |
| Test #70,108 - 5/12/23 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | DiskBenchmark |
| Test #70,107 - 5/11/23 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | King |
| Test #70,104 - 5/11/23 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 409 |
| User: | dancolgate |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroCenter SD card on Pi 3 |
| Test #70,095 - 5/11/23 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,093 - 5/11/23 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 525 |
| User: | saltyoldgeek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk MicroSD on a Rapsberry Pi 3B |
| Test #70,088 - 5/11/23 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | OAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOBOBOBOBOBOBOBOBOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAtenshi |
| Test #70,082 - 5/11/23 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U3 |
| Test #70,072 - 5/10/23 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcanter a2 128 microsd |
| Test #70,071 - 5/10/23 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 634 |
| User: | mugi |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB microSDHC class 10 UHS-I A on VisionFive 2 |
| Test #70,070 - 5/10/23 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 881 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | no |
| Test #70,056 - 5/9/23 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB (2021) on RPi 400 |
| Test #70,055 - 5/9/23 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB (2020) on RPi 400 |
| Test #70,053 - 5/9/23 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 128GB (2023) on RPi 400 |