To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #65,698 - 1/9/23 12:58 am | |
|---|---|
| Score: | 998 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk extreme pro ssd usb 128g on Pi 4b |
| Test #65,697 - 1/9/23 12:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,696 - 1/8/23 10:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 with a generic usb stick |
| Test #65,686 - 1/8/23 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,684 - 1/8/23 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sunbow |
| Test #65,669 - 1/8/23 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,037 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,664 - 1/8/23 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 944 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra |
| Test #65,663 - 1/8/23 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #65,657 - 1/8/23 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | raspootin |
| Test #65,651 - 1/8/23 12:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64 GB |
| Test #65,649 - 1/7/23 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | none |
| Test #65,645 - 1/7/23 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | bradjshannon |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO SD card over a cheap SD extender on a Pi4 8GB |
| Test #65,644 - 1/7/23 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | test |
| Test #65,642 - 1/7/23 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 3D NAND 32GB |
| Test #65,641 - 1/7/23 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #65,632 - 1/7/23 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #65,631 - 1/7/23 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | [Dopi5 |
| Test #65,630 - 1/7/23 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 1 gB SSD |
| Test #65,629 - 1/7/23 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,627 - 1/7/23 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 594 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba microsd 32GB |