To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,521 - 5/13/21 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | ezbee |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #45,520 - 5/13/21 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | fred1 |
| Test #45,518 - 5/13/21 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | cpo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi |
| Test #45,513 - 5/13/21 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 938 |
| User: | bart |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | adata ssd |
| Test #45,504 - 5/13/21 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 914 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi |
| Test #45,498 - 5/13/21 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #45,497 - 5/13/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | standard Pi 400 |
| Test #45,495 - 5/13/21 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | jarruego |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 MicroSD o n Pi 4 8GB |
| Test #45,491 - 5/13/21 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | f |
| Test #45,485 - 5/13/21 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,483 - 5/13/21 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 334 |
| User: | pb |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Note: | Lexar 128 gb USB 3.0 Flash Drive |
| Test #45,481 - 5/13/21 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Old6Fitty |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #45,478 - 5/12/21 8:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Wildfire |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB on Pi 4 internal card reader |
| Test #45,477 - 5/12/21 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Rpi 4 SATA 128 GB |
| Test #45,476 - 5/12/21 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba microSD Pi3b |
| Test #45,471 - 5/12/21 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32Gb sd card |
| Test #45,466 - 5/12/21 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 on Pi 4 |
| Test #45,465 - 5/12/21 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #45,462 - 5/12/21 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #45,449 - 5/12/21 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 650 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V10 U1 |