To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,221 - 5/11/21 10:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | Maurice |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | fujitsu 2.5in hdd on Pi 4 sabarent sata to usb |
| Test #45,205 - 5/11/21 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,142 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #45,195 - 5/11/21 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Old HDD on Pi 4 |
| Test #45,193 - 5/10/21 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #45,189 - 5/10/21 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | asd |
| Test #45,188 - 5/10/21 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #45,183 - 5/10/21 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ADLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ADLCD |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard32GBunknown |
| Test #45,181 - 5/10/21 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | BenchTest |
| Test #45,178 - 5/10/21 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC32G on Raspberry Pi 3 Model B |
| Test #45,174 - 5/10/21 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Test #45,173 - 5/10/21 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Test #45,172 - 5/10/21 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,168 - 5/10/21 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | franco101 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Edurance 32GB |
| Test #45,163 - 5/10/21 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,179 |
| User: | ezbee |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #45,162 - 5/10/21 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 734 |
| User: | froid_san |
| Brand: | Toshiba SD (SE04G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SE04G |
| Class: | C4 |
| Test #45,157 - 5/9/21 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD A1 32GB on rpi4b @2100/700 |
| Test #45,156 - 5/9/21 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,679 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD A1 32GB on rpi4b @1800/600 |
| Test #45,154 - 5/9/21 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD A1 32GB on rpi4B @1500/500 |
| Test #45,149 - 5/9/21 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Atyss |
| Test #45,145 - 5/9/21 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | pitpaf |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card sandisk ultra 32gb |