To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,605 - 5/15/21 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Ultra |
| Test #45,603 - 5/15/21 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,028 |
| User: | thelevti |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #45,592 - 5/15/21 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Sumsong SSD 128 |
| Test #45,589 - 5/15/21 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #45,588 - 5/15/21 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,120 |
| User: | Old6Fitty |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #45,587 - 5/14/21 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Note: | SanDisk extreme pro 256 gb |
| Test #45,586 - 5/14/21 10:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi400 |
| Test #45,583 - 5/14/21 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | lmakarov |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 64 GB on RPi4 |
| Test #45,580 - 5/14/21 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | lll |
| Test #45,569 - 5/14/21 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston 240 Storage JMicron SATA to usb adapter |
| Test #45,568 - 5/14/21 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Not sure |
| Test #45,567 - 5/14/21 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #45,563 - 5/14/21 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,555 - 5/14/21 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 934 |
| User: | srgnis |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 32Gb |
| Test #45,549 - 5/14/21 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 547 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,542 - 5/14/21 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,259 |
| User: | Nosnos |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,539 - 5/14/21 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,086 |
| User: | Reginald T. Monkey |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Stock Sandisk 16GB A1 microSD on Pi 400 |
| Test #45,537 - 5/14/21 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 521 |
| User: | Rilyntar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Test #45,536 - 5/14/21 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #45,521 - 5/13/21 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | ezbee |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |