To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,144 - 5/9/21 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston high endurance micro sd 64gb |
| Test #45,143 - 5/9/21 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD-Card |
| Test #45,142 - 5/9/21 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | pitpaf |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd32gb |
| Test #45,137 - 5/9/21 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,182 |
| User: | LARS |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo microSD on Pi 4 |
| Test #45,130 - 5/9/21 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,468 |
| User: | gforment |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston 32 gb |
| Test #45,129 - 5/9/21 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,042 |
| User: | Pkoorn |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pktest |
| Test #45,113 - 5/9/21 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 216 |
| User: | franco101 |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 2GB SanDisk ultra32gB |
| Test #45,108 - 5/9/21 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,179 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd32 rp4 original |
| Test #45,099 - 5/8/21 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #45,097 - 5/8/21 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128 SD on Pi4 |
| Test #45,093 - 5/8/21 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | tojole |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Seagate Barracuda ST2000DM008 sata3 LC-Power HDD Docking Station USB3 |
| Test #45,085 - 5/8/21 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,073 |
| User: | kaboomsplat |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 4GB with Samsung 32GB EVO |
| Test #45,078 - 5/8/21 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | pjlsh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC A1 C10 V30 UHS-I U3 |
| Test #45,066 - 5/8/21 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Ronniek |
| Test #45,063 - 5/8/21 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | cpo |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 32GB |
| Test #45,062 - 5/8/21 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,051 |
| User: | gdgdfg |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdfsdf |
| Test #45,055 - 5/8/21 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,213 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #45,051 - 5/8/21 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | basic-32gb-micro-sd |
| Test #45,047 - 5/8/21 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EB1QT SD Card on Pi4 |
| Test #45,034 - 5/7/21 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 585 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |