To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,772 - 5/2/21 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,179 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | adata sata to usb |
| Test #44,766 - 5/2/21 8:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #44,757 - 5/2/21 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,756 - 5/2/21 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #44,754 - 5/2/21 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #44,752 - 5/2/21 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 993 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sony |
| Test #44,751 - 5/2/21 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #44,748 - 5/2/21 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,211 |
| User: | rul3s |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64GB |
| Test #44,746 - 5/2/21 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Standard Micro Sd |
| Test #44,745 - 5/2/21 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #44,732 - 5/2/21 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD8GB |
| Class: | C4 |
| Test #44,726 - 5/2/21 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #44,720 - 5/1/21 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 557 |
| User: | Lou |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Adata SU655 on Sabrent USB to SATA adapter |
| Test #44,718 - 5/1/21 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | cpo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | later |
| Test #44,699 - 5/1/21 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #44,698 - 5/1/21 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Rilyntar |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic Y064M |
| Class: | A1 C10 U3 |
| Test #44,696 - 5/1/21 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 640 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #44,694 - 5/1/21 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #44,687 - 5/1/21 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,121 |
| User: | olipi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 |
| Test #44,686 - 5/1/21 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 493 |
| User: | Nibz |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Pi 3B+ HDD cloudz |