To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,679 - 5/1/21 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD 32 GB |
| Test #44,678 - 5/1/21 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB |
| Test #44,676 - 5/1/21 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | minecraft_server |
| Test #44,668 - 4/30/21 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Transcent |
| Test #44,648 - 4/30/21 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,027 |
| User: | Nibz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 3A+ 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Scandisk A1 Pi 3A |
| Test #44,639 - 4/30/21 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB Pi4 |
| Test #44,636 - 4/30/21 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo 32 on Pi4 |
| Test #44,629 - 4/29/21 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #44,616 - 4/29/21 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 525 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD card 32GB on Pi 3B+ |
| Test #44,607 - 4/29/21 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card SanDisk Ultra 64GB C10 A1 on RPi 4B/8GB |
| Test #44,604 - 4/29/21 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | Stalk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #44,600 - 4/29/21 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 696 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #44,598 - 4/29/21 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | bart |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Card in standard slot |
| Test #44,595 - 4/29/21 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 859 |
| User: | jobenvil |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 - rootfs on Samsung EVO Plus 32GB |
| Test #44,588 - 4/29/21 8:38 am | |
|---|---|
| Score: | 999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Test #44,581 - 4/29/21 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Stalk |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi |
| Test #44,576 - 4/28/21 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 679 |
| User: | Maurice |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Povee 32GB Class 10 U1 on Rpi Buster64 |
| Test #44,553 - 4/28/21 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #44,545 - 4/28/21 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston |
| Test #44,542 - 4/28/21 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,234 |
| User: | yooakim |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RP4 SD card |