To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,857 - 4/14/21 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 533 |
| User: | Oratek |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SU64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #43,856 - 4/14/21 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FB4HT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FB4HT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #43,839 - 4/14/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | KINGSTON Canvas Go! Plus 256 Gb |
| Test #43,838 - 4/14/21 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #43,836 - 4/14/21 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,534 |
| User: | billsidea |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Storage |
| Test #43,818 - 4/13/21 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | Arki @ au |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD 32GB (new) on a Pi4 4GB (new) - Arki |
| Test #43,810 - 4/13/21 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | nkb |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 400 with standard SD card |
| Test #43,796 - 4/12/21 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB |
| Test #43,793 - 4/12/21 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | jobenvil |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus on Pi3 |
| Test #43,783 - 4/12/21 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk 16Gb |
| Test #43,777 - 4/12/21 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 395 |
| User: | ZwergNase |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #43,775 - 4/12/21 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128GB SD-Card |
| Test #43,772 - 4/12/21 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 186 |
| User: | ZwergNase |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | smarthome-sayn |
| Test #43,770 - 4/12/21 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Casper |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card on Pi 4 |
| Test #43,767 - 4/12/21 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,146 |
| User: | qazwsx |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | BX500 + Adapter Startech 3.1 + Rasp OS 64 bit |
| Test #43,757 - 4/11/21 11:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,178 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC16G internal Pi4 SD slot |
| Test #43,754 - 4/11/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | standard sd card |
| Test #43,752 - 4/11/21 6:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroSD Samsung |
| Test #43,749 - 4/11/21 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,746 - 4/11/21 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | maxmar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB on Raspberry Pi 4 4GB |