To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,002 - 4/16/21 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | ovi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi |
| Test #43,976 - 4/16/21 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #43,968 - 4/16/21 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,966 - 4/16/21 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #43,959 - 4/16/21 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,206 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSD EVO Select on Pi 4 8GB RAM |
| Test #43,957 - 4/15/21 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 256GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #43,947 - 4/15/21 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #43,946 - 4/15/21 8:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk 32 Ultra A1 U1 |
| Test #43,945 - 4/15/21 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk EVO 32 on Pi 4 |
| Test #43,937 - 4/15/21 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas 32GB microSD |
| Test #43,911 - 4/15/21 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | USBDrive |
| Test #43,907 - 4/15/21 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,067 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ADATA SD600Q |
| Test #43,905 - 4/15/21 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | pi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 sundisk ultra32 |
| Test #43,886 - 4/14/21 11:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 Verbatum SD |
| Test #43,880 - 4/14/21 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,878 - 4/14/21 8:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | thelevti |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #43,876 - 4/14/21 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,561 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (WD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk WD16G |
| Class: | A1 C10 U3 |
| Test #43,865 - 4/14/21 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 953 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 8gb Standard SD |
| Test #43,860 - 4/14/21 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | pio |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4+sandisk 10 |
| Test #43,858 - 4/14/21 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD 64 Gb |