To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,051 - 3/30/21 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,110 |
| User: | rsd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #43,049 - 3/30/21 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 860 EVO on Pi 4 using UGREEN adapter |
| Test #43,037 - 3/30/21 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,030 - 3/30/21 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | ezbee |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,028 - 3/30/21 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 483 |
| User: | 8G sdcard test |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Transcend SDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #43,025 - 3/30/21 1:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on PI 3b+ |
| Test #43,022 - 3/29/21 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSA on Pi4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #43,021 - 3/29/21 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 432 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #43,016 - 3/29/21 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #43,013 - 3/29/21 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,006 - 3/29/21 8:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #43,005 - 3/29/21 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 483 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C4 |
| Note: | SSD |
| Test #43,004 - 3/29/21 7:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #43,003 - 3/29/21 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | samsung 32GB |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB on PI3 model B |
| Test #43,001 - 3/29/21 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | Lou |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 with SD Card |
| Test #42,999 - 3/29/21 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,983 - 3/29/21 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Test #42,968 - 3/29/21 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 762 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #42,966 - 3/29/21 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MyRPi4-T16GB |
| Test #42,944 - 3/29/21 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 758 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB SD on Pi 3 |